تاریخ انتشارچهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۴
کد مطلب : ۱۶۶
شهردار منطقه 16 اعلام کرد

اجرای آسفالت و هدایت آب های سطحی منطقه 16

برای کسب رضایت مردم از مقابل منزل باید کار آسفالت که یکی از موضوعات نگهداشت شهر است با جدیت در محلات نه گانه اجرا شود
اجرای آسفالت و هدایت آب های سطحی منطقه 16
🔴 اجرای آسفالت و هدایت آب‌های سطحی از اولویت های اقدامات شهرداری منطقه ۱۶

🔷 پیمان پورنصر شهردار منطقه ۱۶، در راستای روکش آسفالت همه معابر و شوارع که به صورت فاز به فاز در سطح منطقه اجرا می شود اظهار داشت: با روند انجام کار در سال ۱۴۰۰ هیچ کوچه‌ای در منطقه وجود ندارد که تا پایان سال جاری آسفالت نشده باشد.
 
 

🔸 به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۶، وی با اعلام این خبر گفت: با توجه به ظرفیت منطقه در زمینه روکش آسفالت، کارهای خوبی انجام شده است، اما به دلیل وسعت منطقه و از طرفی سخت بودن بعضی مسیرها کار زمانبری است، بعضی معابر به دلیل عرض کم و عدم امکان حمل آسفالت با ماشین آلات،  زمان بیش‌تری را به خود اختصاص می دهد.

🔸 شهردار منطقه ۱۶؛ با اشاره بر ضرورت حفظ رضایت‌مندی مردم خاطر نشان کرد: پروژه های بزرگ جای خود را دارد اما برای کسب رضایت مردم از مقابل منزل باید کار آسفالت که یکی از موضوعات نگهداشت شهر است با جدیت در محلات نه گانه اجرا شود، البته علاوه بر بررسی و بازدیدهای میدانی کارشناسان و مسئولین امر، سامانه های ۱۳۷ و ۱۸۸۸ نیز به اجرای صحیح این طرح کمک می کند.

🔸 علیپور معاون فنی عمران شهرداری منطقه ۱۶، نیز با اشاره
به اجرای عملیات روکش آسفالت در سطح منطقه گفت: در چهار ماهه نخست سال ۱۴۰۰ در منطقه (محلات نه گانه)  ۴۹۳۵ تن آسفالت به مساحت ۳۲ هزار متر مربع اجرایی شده است، هدف از اجرای این عملیات بهسازی و روان سازی تردد در معابر بزرگراهی و داخلی منطقه است و ورود تجهیزات آسفالت به برخی از شوارع بافت‌های فرسوده ممکن است تاسیسات آب و فاضلاب را دچار مشکل کند یا با ریزش چاه ها مواجه باشیم و همین مسئله هم کار را با محدودیت هایی مواجه کرده است.

🔸 وی افزود: در همین راستا نیز عملیات لکه‌گیری نیز در بیش از ۲۰۰ نقطه از معابر محلات نه گانه انجام شده است، که با توجه به بازدیدهای انجام شده و ضرورت مرمت معابر در اولویت قرار گرفته بود، علیپور با تاکید به رویکرد توسعه متوازن و عدالت در توزیع خدمات در طرح های اجرایی گفت: عملیات زیرسازی و بهسازی معابر در نواحی کم برخوردار (محله باغ آذری) در اولویت قرار دارد.
 

🔸 او افزود: در حوزه عمرانی رفع انسداد و اجرای جدول، بهسازی پیاده‌روها، بهسازی کانال‌ها، لکه‌گیری و آسفالت خیابان های پرتردد در سطح منطقه در راستای توجه به مطالبه شهروندان پیرامون برخورداری از امکانات مناسب در زمره رویکردهای شهرداری منطقه در راستای خدمات مطلوب به شهروندان این منطقه اجرایی شده است، هدف از این اقدامات روان‌سازی ترافیک، سهولت عبور و مرور در راستای بهبود منظر شهری، کاهش ترافیک و افزایش ضریب امنیت روانی شهروندان است.
۱
نام شما
آدرس ايميل شما

دکتر ناصر مهدوی: گاهی برای ساختن یک زندگی خوب ؛ باید گذشته را از آن خودمان کنیم و از فرزانگان و فرهیختگان والا ؛ درس های بزرگی بیاموزیم....
16- حق حفاظت از پاکی محیط زیست این حق جزو حقوق متقابل است و اگر یک نفر رعایت نکند همه مغبون می شوند. اساس ان بر رعایت قاعده طلایی ...
ادامه مصاحبه با مهندس علی اکبر معین فر