تاریخ انتشاريکشنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۰
کد مطلب : ۷۳۷
به کمک دانش بنیان‌ها؛

هوشمند سازی جمع آوری پسماندهای خشک

یک شرکت دانش بنیان موفق به طراحی یک نرم افزار آنلاین اجتماعی برای جمع آوری و جداسازی پسماند خشک و قابل تفکیک شد و به زودی برای دریافت پسماند خشک از شهروندان کار خود را آغاز می‌کند.
هوشمند سازی جمع آوری پسماندهای خشک
به گزارش گروه علم  و آموزش ایرنا، هوشمندسازی و مدیریت در حوزه تفکیک پسماند خشک شهری موضوعی است که شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق به آن ورود کرده و توانستند نرم‌افزارهایی در این حوزه نیز طراحی و تولید کنند.
به دلیل افزایش جمعیت در شهرها، این سکونتگاه‌های انسانی از اهمیت به‌سزایی برخوردار شده‌اند. در سالیان اخیر در کشورهای مختلف بهره‌گیری مجدد از پسماندها در قالب بازیافت رواج پیدا کرده و بخش بسیار کمی از پسماندها دفن می‌شوند، ولی در ایران پدیده پسماند با مسائلی مواجه شده است.
آلودگی‌های محیط‌زیست، انباشت زباله و فقدان مدیریت صحیح در جمع‌آوری زباله‌ها و پسماندها از جمله مشکلات و معضلاتی است که سلامتی انسان‌ها را به خطر می‌اندازد و هر کشوری در جست‌وجوی راهی است که این مشکلات را رفع کند.
با افزایش تولید زباله‌ها و پسماندها، محیطی ناسالم برای انسان‌ها به وجود آمده است، از این رو بازیافت پسماندها کمک بزرگی به سلامت محیط و زندگی انسان‌ها می کند. 
حمایت از محیط زیست و بهبود چرخه مدیریت پسماند
بر همین اساس یک شرکت دانش بنیان موفق به طراحی یک نرم افزار آنلاین اجتماعی برای جمع آوری و جداسازی پسماند خشک و قابل تفکیک شده است و به زودی به‌منظور دریافت پسماند خشک از شهروندان کار خود را آغاز می‌کند.
این پلتفرم بستر آنلاین اجتماعی جداسازی و جمع‌آوری پسماند خشک و قابل‌تفکیک است. رویکرد این برنامه، مدیریت جمع‌آوری پسماند شهری به روش پیشرفته و نوین و نجات زمین از دفن زباله است.
این نرم‌افزار با هدف حمایت از محیط زیست و بهبود چرخه مدیریت پسماند، خدمات خود را در بستر فناوری ارائه می‌دهد.
رسالت این برنامه آموزش برای ارتقای فرهنگ جداسازی و تفکیک پسماند خشک از تر در مبدا است. خدمات این برنامه شامل پلاستیک تجدیدپذیر، جمع‌آوری مکانیزه، سطل هوشمند و تفکیک در محل است.
مدیریت پسماند از حوزه هایی است که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توجه ویژه‌ای به آن دارد و همواره از محصولات ایران‌ساخت شرکت‌های دانش بنیان و خلاق فعال این حوزه حمایت انجام داده است
۰
نام شما
آدرس ايميل شما

دهمین بخش از سخنرانی های استاد ارجمند دکتر ناصر مهدوی با عنوان انسان خوب، زندگی خوب را تقدیم شما عزیزان می نماییم.
16- حق حفاظت از پاکی محیط زیست این حق جزو حقوق متقابل است و اگر یک نفر رعایت نکند همه مغبون می شوند. اساس ان بر رعایت قاعده طلایی ...
ادامه مصاحبه با مهندس علی اکبر معین فر