تاریخ انتشارشنبه ۴ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۴
کد مطلب : ۵۹۴

آغاز توزیع کارت کنکور 1401

فرآیند توزیع و دریافت کارت ورود به جلسه آزمون سراسری ۱۴۰۱ از فردا (یکشنبه پنجم تیرماه) در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور آغاز می‌شود.
آغاز توزیع کارت کنکور 1401
به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، داوطلبان کنکور امسال از روز یکشنبه پنجم تیرماه تا روز سه شنبه هفتم تیرماه می توانند کارت خود را از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org دریافت کنند.
آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ به منظور پذیرش دانشجو در دوره‌های روزانه، نوبت دوم «شبانه»، نیمه‌حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و موسسات‌ آموزش‌ عالی، دانشگاه‌ پیام‌ نور و موسسات‌ آموزش‌ عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و همچنین رشته های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی در روزهای چهارشنبه هشتم، پنجشنبه نهم، جمعه دهم و شنبه یازدهم تیرماه در سراسر کشور برگزار می‌شود.
 براساس اعلام علیرضا کریمیان مشاور رییس و مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور با توجه به دریافت اطلاعات شناسنامه ای متقاضیان از سامانه ثبت احوال، امکان ویرایش اطلاعات شناسنامه ای وجود ندارد لذا چنانچه مغایرتی در اطلاعات مندرج در بندهای ۱، ۲، ۳، ۴ و ۱۳ کارت شرکت در آزمون داوطلبان وجود داشت، ضروری است درخواست کتبی خود را به همراه تصویر شناسنامه یا کارت ملی حداکثر تا تاریخ ۱۲ تیرماه از طریق آدرس https://darkhast.sanjesh.org به سایت این سازمان ارسال کنند.
همچنین داوطلبان توجه داشته باشند که فرصت را از دست ندهند چرا که در صورت مغایرت در برخی از اطلاعات ثبت نامی مانند فاقد عکس، اشتباه عکس یا معلولیت لازم است به باجه های رفع نقص مطابق با شهر محل سکونت خود و جداول مندرج در "اطلاعیه اعلام زمان برگزاری، نحوه‌ دریافت کارت‌ و محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون سراسری‌ " در روزهای سه شنبه هفتم تیرماه لغایت روز جمعه دهم تیرماه از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۲ و ۱۴  الی ۱۸ به نماینده این سازمان مستقر در باجه مراجعه کرده و اطلاعات خود را ویرایش کنند.
داوطلبانی که علاوه بر ثبت نام در آزمون یکی از گروه های‌ آزمایشی‌ علوم‌ ریاضی‌ و فنی، علوم‌ تجربی‌ و علوم‌ انسانی، در گروه‌ های آزمایشی هنر و زبان های‌ خارجی‌ نیز  ثبت نام کرده اند، برای آنها سه‌ کارت‌ شرکت در آزمون (یک‌ کارت‌ مربوط‌ به‌ گروه‌ آزمایشی‌ اصلی‌ علوم‌ ریاضی‌ و فنی یا علوم‌ تجربی‌ و یا علوم‌ انسانی‌ و ۲ کارت‌ دیگر به‌ ترتیب‌ برای‌ گروه‌ هنر و زبان های‌ خارجی) صادر شده‌ است.
سازمان سنجش آموزش کشور به داوطلبان توصیه کرده است بعد از دریافت کارت با توجه به آدرس مندرج روی کارت ورود به جلسه آزمون حوزه امتحانی خود را در روزهای باقیمانده تا آزمون شناسایی کنند تا بدون نگرانی در جلسه آزمون حضور یابند.
بر اساس آخرین آمارها، آزمون سراسری امسال با یک میلیون و ۴۸۹ هزار و ۲۲۰ نفر داوطلب نسبت به سال قبل حدود ۶۳ هزار نفر افزایش تعداد دارد، اما با توجه به اینکه داوطلبان می توانند علاوه بر گروه اصلی در گروه های هنر و زبان های خارجی هم شرکت کنند، در کل تعداد ۱۲۰ هزار شرکت کننده آزمون سال ۱۴۰۱ بیش تر از سال قبل است و بیشتر این افزایش در گروه علوم انسانی ۴۲ هزار و ۱۸ نفر است.
همانند سنوات گذشته، داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی با ۵۷۴ هزار و ۷۵۱ نفر، ۳۸.۶ درصد داوطلبان را به خود اختصاص داده اند و بعد از آن، گروه های علوم انسانی، زبان های خارجی، هنر و ریاضی قرار دارند.
از سوی دیگر آمارها نشان می دهد که از مجموع یک میلیون و ۴۸۹ هزار و ۲۲۰ نفری که امسال در کنکور ثبت نام کرده اند، ۹۱۵ هزار و ۴۱ نفر معادل ۶۱.۴۴ درصد را زنان تشکیل می‌دهند که از تعداد مردان و حتی زنان شرکت کننده در کنکور سال قبل، پیشی گرفته اند.
همچنین بررسی آمارهای سازمان سنجش نشان می دهد بیشترین تعداد زنان در گروه آزمایشی زبان های خارجی حضور دارند.
۰
نام شما
آدرس ايميل شما

ششمین بخش از سخنرانی های استاد ارجمند دکتر ناصر مهدوی با عنوان انسان خوب، زندگی خوب را تقدیم شما عزیزان می نماییم.
16- حق حفاظت از پاکی محیط زیست این حق جزو حقوق متقابل است و اگر یک نفر رعایت نکند همه مغبون می شوند. اساس ان بر رعایت قاعده طلایی ...
ادامه مصاحبه با مهندس علی اکبر معین فر