تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۰ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۴۰
کد مطلب : ۲۰۲۲

ساخت زورخانه باستانی بهمن در خیابان شهید وفایی

شهردار منطقه ۱۶ از احداث زورخانه بوستان بهمن واقع در خیابان شهید وفایی خبر داد و گفت: زورخانه، نماد تمدن ایرانیان است و ورزش زورخانه‌ای ریشه در تاریخ کهن و فرهنگ غنی ایران دارد.
ساخت زورخانه باستانی بهمن در خیابان شهید وفایی
به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۶، محمد امین سالاری پور شهردار این منطقه از احداث زورخانه بوستان بهمن واقع در خیابان شهید وفایی خبر داد.
وی افزود: این پروژه با طراحی زیبای سنتی ایرانی به مساحت ۲۳۰ متر مربع احداث می شود که با پیش بینی انجام شده به زودی تکمیل و در اختیار پهلوانان قرار می گیرد.
شهردار منطقه ۱۶ بیان کرد: کشتی پهلوانی، گل ورزش زورخانه ای است که ریشه کشتی امروزی در دنیا محسوب می شود و انتخاب پهلوان کشور در سالهای دور، بیشترین هیجان ورزشی و پیامدهای اجتماعی را در بر داشته است. چون یک پهلوان فقط یک قهرمان کشتی نبوده که بر حریفانش پیروز شده باشد بلکه وظایف اجتماعی نیز برعهده وی بوده است. شایان ذکر است این پروژه خواسته شهروندان و معتمدین محلات در سالهای متوالی بوده است که سال گذشته با برگزاری مناقصه احداث آن کلید خورد.
۰
نام شما
آدرس ايميل شما

شرح کوتاه نخستین غزل از دیوان حافظ شیرازی (قسمت سوم و چهارم) به همراه تصویر و موسیقی ناز معشوق و نیاز حافظ (قسمت سوم) ناز ...
16- حق حفاظت از پاکی محیط زیست این حق جزو حقوق متقابل است و اگر یک نفر رعایت نکند همه مغبون می شوند. اساس ان بر رعایت قاعده طلایی ...
ادامه مصاحبه با مهندس علی اکبر معین فر