تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۱۷
کد مطلب : ۱۹۱۱

شناسایی ۸۷۴ هزار بازمانده از تحصیل با کد ملی

بازگشت این افراد به تحصیل امکانپذیر است
جانشین وزیر کشور در طرح محرومیت زدایی و توانمندسازی اجتماعی ۲۰۲۰ محله از شناسایی ۸۷۴ هزار بازمانده از تحصیل با کد ملی خبر داد و گفت که امکان بازگشت به چرخه تحصیل این افراد وجود دارد.
شناسایی ۸۷۴ هزار بازمانده از تحصیل با کد ملی
به گزارش ایسنا، علی آقامحمدی در آیین اختتامیه اولین جشنواره ملی معلمان جهادی سراسر کشور با بیان اینکه در موقعیت‌های جهادی باید فرصت‌ها را غنیمت بدانیم گفت: اکنون در مناطق محروم هم برای دانش آموزان کلاس کنکور برگزار می‌شود و در قرارگاه جهادی، ۸۷۴ هزار بازمانده از تحصیل با کد ملی شناخته شده که امکان بازگشت به چرخه تحصیل آنها وجود دارد.

وی با بیان اینکه نسل امروز آماده جهاد است افزود: هیچ نسلی مانند این دهه برای کشور و مدرسه فعالیت نمی‌کند بنابراین باید از این نیروها برای امور جهادی بهره مند شد.
به گزارش ایسنا، همچنین حمیدرضا خان محمدی رییس سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس نیز در این مراسم با تبریک دهه کرامت، با بیان اینکه اولین جشنواره ملی معلمان جهادی سراسر کشور برگزار شده است گفت: دو کلمه در کنار هم قرار گرفته با عنوان معلم جهادی؛ گزاره ارزشمندی که در بند ۷ سند تحول به آن اشاره شده؛ نمونه این گزاره‌ها را در معلم جهادی می‌توانیم جستجو کنیم.

رییس سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه معلم هدایت کننده، مربی، اسوه، امین و بصیر در فرآیند تعلیم و تربیت است افزود: اولین ویژگی معلم بودن این است که هیچ کس نمی تواند با معلم رقابت کند.

وی با بیان اینکه طبق فرموده مقام معظم رهبری، دستگاه‌های دیگر یک طرف آموزش و پرورش هم یک طرف ادامه داد: شهدا در این راستا به جهاد توجه داشته‌اند مثلا رویکرد تربیتی سهید سلیمانی از ابتدایی تا حضور در سوریه رویکرد جهادی بوده است‌.

خان محمدی با بیان اینکه کار معلم خود جهاد است ادامه داد: معلمی شغل انبیاست. جمعیت یک میلیون نفری معلمان، ۱۶میلیون دانش آموز را مخاطب دارد بنابراین همه معلمان جهادی هستند.

خان محمدی با بیان اینکه راهبری‌ترین سلاح‌ها موشک نیست بلکه دشمن است گفت: تلاشی جهادی است که دشمن را از پا درآورد زیرا دشمن مغز دانش آموزان را با خانواده هدف می‌گیرد بنابراین می‌سازیم تا ساخته شود.

وی با بیان اینکه بن‌بست‌ها با کار جهادی باز می‌شود اظهارکرد: این کار در مدرسه محقق می‌شود.

خان محمدی با بیان اینکه هر تلاشی جهاد نیست و باید بدانیم دشمن چه چیزی را هدف قرار داده است گفت: دشمن پاکدامنی چابکی حجاب دانش آموزان را هدف قرار داده است.
۰
نام شما
آدرس ايميل شما

دکتر ناصر مهدوی: گاهی برای ساختن یک زندگی خوب ؛ باید گذشته را از آن خودمان کنیم و از فرزانگان و فرهیختگان والا ؛ درس های بزرگی بیاموزیم....
16- حق حفاظت از پاکی محیط زیست این حق جزو حقوق متقابل است و اگر یک نفر رعایت نکند همه مغبون می شوند. اساس ان بر رعایت قاعده طلایی ...
ادامه مصاحبه با مهندس علی اکبر معین فر